Výběr podprsenky

Podprsenky dle typů
Podprsenky dle značek
microbar

Jak si vybrat správnou podprsenku

Velká spousta žen nosí špatnou velikost podprsenky i když žijí v domění, že je pro ně ta správná. Často se snaží nasoukat se do menších košíčků a volí větší obvod. Poradíme krok za krokem, jak správně vybrat podpěru, která vám zařídí nejen krásný dekolt, ale také vás zbaví bolesti zad.

Helena Konarovská je odbornicí na dámské spodní prádlo a nyní Vám poradí, jak si vybrat podprsenku tak, aby jste díky ní měla krásná a velká prsa. Podívejte se na video a nechte se odborníkem poučit.

Nejprodávanější velikosti podprsenek u nás jsou 70-75 B a C. Prsa této velikosti však odpovídají spíš svalnatějšímu muži. Ženy se často větších velikostí bojí. Většinou volí menší obvod a větší košíčky.

Dlouhodobé nošení špatné podprsenky způsobuje spoustu zdravotních problémů, o kterých ani netušíme, že je jejich původcem právě špatné spodní prádlo. Mezi nejčastější problémy patří:

  • aniž by byla prsa dostatečně podpírána, hrudní kost a žebra vpadají dovnitř a mohou způsobit tzv. "infarktové" pocity
  • ženy s menšími prsy se nadměrně přímí, aby prsa vypadala opticky větší
  • bulky a záněty, které způsobují především kostice
  • špatné držení těla
  • bolesti zad, šíjových svalů, hlavy, blokády žeber nebo také pocity na zvracení

Tyto otázky by jste měla zvážit při nákupu podprsenky:

OBVOD PODPRSENKY

1. Není příliš volný?

Při výběru prádla je nutné počítat s elasticitou materiálu a ty s tím, že se Vám podprsenka trochu natáhne. Měly by jste si tedy volit obvod podprsenky menší o 5-10 cm, než si naměří. Pokud je Váš obvod pod prsy 70 cm, pak to neznamená, že máte mít podprsenku 70, ale 65, nebo klidně i 60.

2. Neleze podprsenka nahoru?

Pokud máte správnou podprsenku, tak vypadáte štíhleji, rovněji a také prsa vypadají pevnější.

Zadní část podprsenky by se Vám neměla posunovat nahoru. Zapínání podprsenky by mělo být uprostřed zad a linie zapínání by se měla držet ve výšce Vašich loktů.

Ve správné podprsence vypadáte štíhleji, rovněji a prsa vypadají lépe.

Zadní část podprsenky by se neměla nikdy posunovat nahoru.

3. Jak moc můžete podprsenku natáhnout?

Zadní zapínání oblečené podprsenky zapnuté na nejvolnější variantu by se mělo dát natáhnout právě na dva prsty. Pokud takto zapnete novou podprsenku na nejtěsnější variantu, podprsenka se časem trochu povolí a vy ji už nebudete moci přitáhnout.

Pokud se vám s novou podprsenkou hůře dýchá, například v sedě, můžete mít příliš těsný obvod.

Jak moc by měl jít zadní díl natáhnout

Maximální natažení podprsenky. Vlevo - špatně, vpravo - správně.

Podprsenka by měla stále sedět na svém místě, i když zvednete ruce, předkloníte se a nebo budete dělat jiné a náročnější pohyby. Podprsenku by jste na sobě během pohybu neměla vůbec cítit.

RAMÍNKA PODPRSENKY

Ramínka by neměli být dominantí v opoře Vašeho poprsí. Dobrá podprsenka by měla poskytovat oporu i bez ramínek. Ramínka se nesmí zařezávat a vytváře rýhy.

Také se nedoporučují velmi tenká ramínka, u kterých je vysoká pravděpodopnost, že se budou zařezávat a to i majitelkám menšího poprsí.

Špatně! Ramínka zde drží celou váhu poprsí a zařezávají se

Špatně! Ramínka zde drží celou váhu poprsí a zařezávají se.

KOŠÍČKY PODPRSENKY

1. Nevytváří dojem dvojitých prsou?

Nemyslete si, že pokud budete mít menší košíčky, že tím docílíte push-up efektu. Spíš tím vytvoříte tzv. efekt dvojitých prsou. Prsa přes košíčky začnou přetékat a zvláště pod tenkým tričkem to nepůsobí vůbec dobře. Nebojte se toho, že se Vám prsa v malých košíčcích "ztratí".

Správná velikost košíčků

Vlevo: malý košíček a efekt "dvojitých" prsou. Vpravo: správná velikost košíčků.

2. Nekrabatí se košíčky?

Pokud se tvar košíčku stále krabatí, vrásní a nebo jinak deformuje, znamená to, že máte nesprávnou velikost košíčků. Pokud se deformuje na špičce, tak je potřeba větší košíček, naopak pokud se deformuje po celém obvodu, tak je nutné zvolit košíček menší.

KOSTICE PODPRSENKY

1. Neodstávají příliš?

Větší prsa v malém košíčku tlačí kostice podprsenky směrem od těla. Mezi Vaše tělo a kostice podprsenky by jste měla strčit 2 až 3 prsty, ale ne více. Pokud protlačíte pod podprsenku víc jak 3 prsty, může to znamenat také problém s obvodem podprsenky.

2. Netlačí Vás?

Kostice by rozhodně neměla vytvářet červené pruhy nepo otlaky na měkké tkáni prsu. Pokud se tak děje, pravděpodobně má podprsenka příliš malé košíčky. Správně by kostice měla kopírovat prsa až k podpaždí, nikde nesmí odstávat a tlačit.

Kostice nesmí tlačit nebo se zařezávat

Kostice by měla přesně kopírovat měkké tkáně a nikam se nezařezávat.

CELKOVÝ DOJEM PODPRSENKY

Vyzkoušejte zvednout ruce. Pokud podprsenka popojede vzhůru, znamená to, že má podprsenka příliš velký obvod a nebo malé košíčky. Může se potom také stát, že Vám podprsenka odhalí spodní část prsou.

Při zvedlých rukou nesmí podprsenka odhalit spodní část prsou

Pokud zvednete ruce, nesmí podprsenka odhalit část prsou.

Zkuste se také prohlédnout zboku. Zkontrolujte, jestli vaše prsa nesahají níž, než je spodní obvod podprsenky. Potom to znamená, že Vám podprsenka neposkytuje náležitou oporu. Vyřešit to může větší obvod, menší košíčky a také úprava ramínek.

Jako každé spodní prádlo, tak i podprsenka se nošením a praním opotřebovává, látka ztrácí pružnost a pevnost. Nezapomeňte proto opotřebené podprsenky včas měnit za nové.

KDE KOUPÍTE KVALITNÍ PODPRSENKU:

Astratex.cz
Luxusnipradlo.cz
Pradlo-elegant.cz
AceWeb.cz © 2023 | Kontakt Parfémy FM Group