Výběr podprsenky

Podprsenky dle typů
Podprsenky dle značek
microbar

Zajímavosti o podprsenkách a spodním prádle

Aneb co možná nevíte o podprsence. Dovíte se, kdo vytvořil první podprsenku na světě a nebo to, že existují také podprsenky pro muže. Ukážeme Vám také zajímavé a netypické spodní prádlo a podprsenky.

První podprsenka

První podprsenka

Američanka Mary Phelps Jacob - vynálezkyně první podpsenky

Američanka Mary Phelps Jacob v roce 1910 spojila stužkou dva hedvábné kapesníčky a tím vymyslela první podprsenku.

Mary totiž přestalo bavit nosit stále nepohodlný korzet a tak si vytvořila náhradu, jenž se stala revolucí ve spodním prádle. O pár let později si Mary své dílo dala patentovat a za pár korun (asi 30 000Kč) jej prodala společnosti Warner Brothers Corset Company.

V roce 1970 Mary zemřela, aniž by ji někdo v životě za její vynález ocenil. Jen málokdo ví, že právě ona je vynálezkyní populárního spodního prádla, a miliony žen po celém světě jsou jí dodnes vděčné.

Nejdražší podprsenka

Nejdražší podprsenka

Nejdražší podpsenka

Nejdražší podpsenka na světě nosí název Hearts on Fire Diamond Fantasy (Srdce v ohni) a stojí v přepočtu neuvěřitelných 130 miliónů korun. Podprsenka světoznámé značky Victoria Secret je osázena 2 000 diamanty a uprostřed se vyjímá deseti karátová brož. Diamantová fantazie se může pochlubit celkovou hmotností 800 karátů. Podprsenka se vyráběla celých 846 dní a její broušení a leštění zabralo 20 000 hodin.

Zajímavé je také to, že na modním molu ji poprvé předvedla česká modelka Karolína Kurková.

Solární podprsenka

 Solární podprsenka

Solární podprsenka

Solární podprsenka byla vyrobena v Japonsku a vyrobí tolik energie, že je schopna dobíjet mobilní telefon. Motivací pro výrobu této podprsenky byla rostoucí cena ropy a globální změna klimatu na Zemi. Podprsenka dokonce obsahuje display, na kterém se při nabíjení podprsenky slunečním záření zobrazuje nápis "zachraňte planetu". Nevýhoda podprsenky je však ta, že se nesmí namočit do vody a to znamená, že na praní můžete zapomenout. Výrobce tedy nepředpokládá její praktičtější využití, ale jde spíše o inspiraci do budoucna.

Podprsenka pro muže

Měla to být záležitost pro pár fetišistů, ale jak už to v Japonsku bývá, pánové si podprsenku oblíbily a v prvních 160 vyrobenýc prototypů se prodalo téměř okamžitě. Šéfové společnosti Wishroom neváhali a a hned vyrobili dalších 5 000 kusů podprsenek, aby uspokojili obrovskou poptávku mužů. Poptávka po podprsenkách pro muže je obrovská, rozhodně překonala i očekávání prezidenta společnosti Masajukiho Tsučiji, který v tisícové zakázky ani nedoufal.

Chcete vědět jak se správně nalíčit?

Kde nakupovat podprsenky:

Beate-Uhse.cz
Pradlo-elegant.cz
AceWeb.cz © 2023 | Kontakt Parfémy FM Group